Od czego zazwyczaj zaczynamy przygotowania, po podjęciu decyzji i wyborze miejsca spędzenia wakacji – oczywiście od wyboru hotelu i nerwowych poszukiwań biletów lotniczych. Spróbujmy do tego podejść spokojnie i profesjonalnie.

Ten ważny moment jest również nieodłącznie związany z doborem hotelu, lub apartamentów, w których będziecie Państwo spędzali wakacje.
Oczywiście każde z biur podroży, będzie Wam sprzedawało te hotele, które są przez nich zakontraktowane i jest to całkowicie naturalne …ale . Najważniejsza rzeczą przy wyborze hotelu, czy apartamentu – jest bardzo dokładna informacja o jego położeniu. Można powiedzieć, ze bardziej ważna niż ta o ilość gwiazdek wybranego hotelu. Oto krótkie wyjaśnienie.

Południe wyspy, czyli centrum turystyczne, ma bardzo wiele rejonów, a te z kolei bardzo się od siebie różnią. Ich walor dla turysty mierzony jest przede wszystkim bliskością wszelkiego rodzaju atrakcji, takich jak parki wodne, porty jachtowe, centra handlowe i oczywiście najpopularniejsze plaże. Z pozoru ciekawa oferta taniego hotelu, może się okazać pełną porażką, gdy po przybyciu okaże się, ze jesteście Państwo zakwaterowani w hotelu znajdującym się w odległości – owszem 200m od oceanu – ale kilkunastu, lub kilkudziesięciu kilometrów od centrum turystycznego, czyli Playa de Las Americas. W takim przypadku jedynym wyjściem pozwalającym w pełni korzystać ze wszystkich atrakcji kurortu będzie wynajęcie samochodu, lub codzienne dojazdy komunikacja miejska, czyli autobusami. Niestety taki scenariusz zdarza się bardzo często.